Vytisknout

Novinky 2014

24. 12.
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015!!!

PF2015

23. 12.
Očkování štěňátek

Dnes jsme navštívili CHS Royal Fellow a jeli jsme očkovat "dětičky". Všechny byly moc šikovné, u pana doktora se chovali vzorně, ani necekly. Všichni už váží přes 3,1kg, chlapeček Charlie je největší z celé čety, váží 3,7kg. Štěňátka dostala první "dětské" očkování, čip, budou mít vystavený pas a jsou již dvakrát odčervena. Nyní už jen pár dní a rozutečou se do nových domovů po celé ČR. Jen "BÁJA" Come Bye Royal Fellow je opět volná, opět ji další zájemce odřekl. Ta na své páníčky tedy zatím stále čeká. Kdyby měl někdo zájem o tuto krásnou slate merle fenku, ať kontaktuje mne nebo chovatelku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bája Bája Bája Bája Bája a Dasty Bája v postoji Bája v postoji
26.11.
Březost potvrzena!!!

dastyairy
V CHS z Janinovy louky očekávají narození štěňátek po Dastym a Airy v barvě černobílé, možná i modrobílé. Březost byla dnes potvrzena na sonu. Více info o štěňátkách naleznete na jejich stránce. Všechna štěňátka budou DNA CEA a TNS Normal po rodičích. Budou vhodná na psí sporty a jako aktivní rodinní společníci. Airy je velmi aktivní a hravá fenka, plní roli aktivního společníka, se svou majitelkou se věnují hlavně výcviku poslušnosti. Pokud byste měli zájem o štěňátko z tohoto spojení, neváhejte kontaktovat mne nebo chovatelku MVDr. Veroniku Piačkovou, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil 723 908 538.


19.11.
Nové fotky štěňátek

Fotky ze dne 18.11.2014, kdy bylo štěňátkům 9 dní naleznete ZDE


9. 11.
V CHS Royal Fellow se narodili Dastyho potomci

Dnes se narodil vrh "C" Royal Fellow. Moc děkuji chovatelce Mgr. Anně Hrochové, že jsem mohla být u toho!!! Narodilo se celkem sedm štěňat, z toho 6 holek (3x blue merle, 2x slate merle a 1x černobílá) a jeden kluk (černobílý). Více info o štěňátkách naleznete na jejich stránce nebo na stránkách CHS Royal Fellow. Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

Zajímavosti ze zákulisí. Vrh "B" byl počat 9. a 11. 11. 2012 a štěňátka se narodila 9. 1. 2013. Vrh "C" byl počat 11. 9. 2014 a štěňátka se narodila 9. 11. 2014. Coffee si to umí pěkně naplánovat :-)
rodinná blue merle I. blue merle II. blue merle III. černobílá černobílý slate merle I. slate merle II.
8. 11. 
Bája složila zkoušku ZZO

Dastyho dcera Bye Bye Worries Royal Fellow "BÁJA" složila svou první zkoušku ZZO na známku Výborně. Gratulujeme a držíme palce na další.


1. - 2. 11. 
DUOCACIB Praha - Letňany

sobota 1. 11.  - rozhodčí M. Marušková
Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V3 - tř. mezitřída

neděle 2. 11. - rozhodčí A. Kováčová
Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V2, res. CAC
- tř. mezitřída
Bye Bye Worries Royal Fellow "BÁJA" - V4 - tř. mezitřída

Veliká gratulace oběma majitelkám a zároveň chovatelce, děkujeme za krásnou prezentaci. Jsem ráda, že i merlatí se mezi černobílými neztratí.

Bája Bilbo Bilbo Bilbo Bilbo Bilbo Bilbo 


25. 10.
Speciální výstava BCCCZ, Brno-Líšeň
- rozhodčí Iwona Przeworska

Ich. Multich. Diego Tender Flash "DASTY" - V3 (5)
- tř. pracovni

Výstavy se zúčastnil skoro celý vrh "A" Fairing Work. Moc děkuji všem majitelům, že přijeli a své svěřence na výstavě předvedli. Akorát malý Dasty byl z prostředí trochu rozhozený, s každým pejskem si chtěl hrát, v kruhu si chtěl každého očuchat atd., tak proto VD.
A Follower of King Fairing Work "MAX" - V4 - tř. mladých (10 - ti měsíční pes, dobrý typ, pěkná hlava, dobrá horní linie, mohl by mít delší krk, dobré úhlení ZK, vpředu by mohlo být lepší, celkově velmi pěkný pes, dobrý pohyb)
Alluring Belle Fairing Work "BONI" - V - tř. mladých (dob​rý typ, dobré úhlení vpředu i vzadu, dobrá hloubka hrudníku, dobrá horní linie, nasazení ocasu trochu vyšší, velmi přátelská povaha)
A Rebel Crazy Fairing Work "ANGIE" - V4
- tř. mladých (ve​lmi dobrý typ, velmi pěkná hlava, s dobrým tvarem a barvou oka, dobré úhlení vpředu i vzadu, dobrých proporcí, ale trošku delšího rámce, velmi pěkná fena s přátelským temperamen​tem, velmi pěkný pohyb)
Attila Blue Fur Fairing Work "DASTY" - VD
- tř. mladých (ve​lmi pěkný typ, trochu nesmělý – potřebuje výstavní trénink, velmi pěkná hlava se správným nasazením ucha, velmi dobré úhlení vpředu i vzadu, dobrá horní linie, úzký pohyb ZK)

Ještě jednou všem děkuji za prezentaci a jsem ráda, že jsem mohla všechny poznat. Doufám, že se zase brzy někde v co nejhojnějším počtu potkáme. Fotky od chovatelky Jitky Procházkové ZDE

9A Follower of King Fairing Work A Follower of King Fairing Work Attila Blue fur Fairing Work Diego Tender Flash  Diego Tender Flash Diego Tender Flash A Crazy Rebel Fairing Work A Crazy Rebel Fairing Work Alluring Belle Fairing Work 


23. 10.
Evropská výstava psů, Brno - rozhodčí B. Müller

Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V (12) - tř. mladých

Obrovská gratulace majitelce i chovatelce! Bilbo si jako jediný blue merle pes ve třídě mladých, v konkurenci samých černobílých psů, vyběhal známku výborná!!!


8. 10.
Březost povrzena!

Coffee dnes byla na sonu, které potvrdilo, že je březí. V půlce listopadu se tak můžeme těšit na malé chlupaté kuličky.


20. 9.
MVP České Budějovice
- rozhodčí Iuza Beradze

A Follower of King Fairing Work "MAX" - V3 - tř. mladých
Alluring Belle Fairing Work "BONI" - V3 - tř. mladých

Gratulujeme oběma majitelkám!


30. 8.
MVP Mladá Boleslav - rozhodčí A. Kochan

Bye Bye Worries Royal Fellow "BÁJA" - V3 - tř. mezitřída (5),
Ainur Never Give Up "AINUR" - VN2 - tř. dorost (4),
Amai Never Give Up "AMY" - VN4 - tř. dorost (4)

všem moc a moc gratuluji!


19. 7.
NVP Mladá Boleslav
- rozhodčí Niciewicz Jadwiga

Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V1, CAC - tř. mezitřída

Bilbo
7. 6.
KV KCHMPP Mladá Boleslav
- rozhodčí J. Belázsovicz (HU)

Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V1, CAC - tř. mezitřída (3),
Adorable Star Fairing Work "JEKKY" - VN - tř. štěňat.

Moc gratuluji!!!


5. 6.
Výsledky vyšetření

Bastien Kind-hearted Royal Fellow "BASTY" - DKK 1/1, DLK 0/0, OCD nepostižen (HD B, ED A, OCD free) - snímky foceny na klinice v Litoměřicích, zaslány na posouzení k MVDr. Ekrovi


24. 5.
MVP Litoměřice


Dnes Dastyho syn Brave Heart Royal Fellow "BILBO" získal V1, CAJC - tř. mladých (4), rozhodčí P. Řehánek. Moc gratuluji!!!

Bilbo
13. 5.
Eager's Cup, 10.-11.5., Žamberk

Tento víkend se konal první letošní flyballový závod, kterým je již tradiční Eager's Cup. Počasí nám letos přálo, pršelo jen přes noc a ještě v neděli asi půl hodiny přes odpoledne, což trochu zkomplikovalo odpolední průběh běhů. Ale vše se nakonec odběhalo. Letos jsme vyrazili poprvé s naším novým flyballovým družstvem Flyball FUNatics. Měli jsme dva týmy. FUNatic Runners (Zara, Dasty Jr., Molly, Sandy a Jerome) závodili ve čtvrté divizi a nakonec se jim podařilo vybojovat krásné třetí místo s nejlepším časem 18,58s. V tomto týmu poprvé závodil i Dastyho syn Big Boss is Your Royal Fellow, který si na překážkách 32,5cm zaběhl svůj nejlepší čas 4,29s! Jsem na něho pyšná! Druhý tým FUNatic Jumpers (Dasty, Barnei, Africanna, Blažena, Brandy a Baileys) závodil v páte divizi a s nejlepším časem 19,59s se probojoval až do opakovaného finále, kde se mu podařilo opět pokořit dosud neporažený tým Black Pirates a v napínavých soubojích 20,72s x 20,73s a podobně zvítězil!! Opravdu jsme to nečekali, proto jsme do prvního finálového běhu vzali naše "staroušky" Barneiho s Brandy. Ale časový rozdíl mezi námy a druhým družstvem nebyl tak markantní, aby nás to nedonutilo změnit sestavu na mladší "závodníky" a vybojovat zlato. Měli jsme o to větší radost, protože jsme byli v naší divizi jako družstvo s nejvyšším časem. Ale štěstí stálo při nás a my jsme se tak mohli radovat z našeho prvního vítězství. Děkuji všem za pomoc a za fajnové závody, těším se na další.


Speciální výstava BCCCZ, 10.5., Litoměřice

Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V3 (K. Summer)
A Follower of King Fairing Work "MAX" - VN1 - tř. štěňat (A. Grygarová)
A Rebel Crazy Fairing Work "ANGIE" - VN1, Best Puppy - tř. štěňat(A. Grygarová)

Při speciální výstavě BCCCZ bylo možné nechat vyšetřit psy na dědičné oční vady u pana doktora Beránka. Vyšetření Dastyho štěňat dopadlo báječně:
Blueberry Princess Royal Fellow "BLUE" - prostá
Bastien King-hearted Royal Fellow "BASTY" - prostý


3. 5.
MVP Praha

Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - V2 - třída mladých (S. Szabo - HU)
Bastien Kind-hearted Royal Fellow "BASTY" - V4 - třída mladých (S. Szabo - HU)
Moc gratuluji oběma majitelkám!


26. 4.
O Kosatčí ploutev

Dnes jsme zahájili flyballovou sezónu závodem dvojic začátečníků a veteránů. Naše družstvo Flyball FUNatics hájili v začátečnících Big Boss is Your Royal Fellow "DASTY jr" a Bailinka, ve veteránech pak Barnei a Blaženka. Mladí běhali jako profíci, jejich nejrychlejší čas byl 9,96s, synáček Dastyho zaběhl svůj nejrychlejší běh za 4,13s!!!! Mám z něho obrovskou radost, jaký je šikovný!! Nakonec si vyběhali 7. místo v první divizi. Barnei s Blaženkou běhali jako staří mazáci a suvéreně ve veteránech vyhráli první místo. Všichni, my i pejsci, jsme si tyto závody užili.

barnei a blaza dasty a baila

 

MVP České Budějovice
- rozhodčí V. Vojtek (SK)
Alluring Belle Fairing Work "BONI" - VN - tř. štěňat


13. 3.
Narození štěňátek v CHS Never give up a Dastyho vyšetření

Včera v noci začala Dotie rodit. První dvě štěňátka přišla na svět 12.3.2014 (blue-merle fena a blue-merle pes) a další tři se narodila 13.3.2014 (modrobílá fena, černobílý pes a slate-merle fena). Všichni se mají čile k světu, maminka se o ně vzorně stará! Volný je černobílý pejsek, jinak jsou již všechna štěňátka zamluvená. Více info o štěňátkách naleznete na jejich stránce nebo na stránkách CHS Never give up.

1920550 10202716805193996 32175001 nDasty dnes absolvoval opakované vyšetření na dědičné oční vady u MVDr. Beránka, opět s výsledkem "prostý" všech očních vad. Mám obrovskou radost!


8. 2.
Narozeninový sraz vrhu "B" Royal Fellow a jeho přátel


Dnes jsme uspořádali rodinnou vycházku, celkem jsme měli 15 borderek, z toho 6 "štěňat" z vrhu "B", otce Dastyho a jejich další přátele. Maminka Coffee bohužel nemohla, protože zrovna hárala. Vyrazili jsme na Boreč, naštěstí jsme šli hned dopoledne a vyhnuli jsme se tak většímu množství jiných návštěvníků. I když lidé, kteří nás potkávali, byli z takové kupy psů nadšení. Fotky od Aničky.


6. 2.
Březost potvrzena!

Dnes byla u fenky Dot Nice Face od Knínické studánky potvrzena březost. Narození štěňátek tedy očekáváme kolem 14.3.2014. Šteňátka očekáváme v barvách černobílá, blue-merle, ale možná bude i modrobílá či slate-merle. Pokud byste měli zájem o štěňátko z tohoto spojení, neváhejte kontaktovat mne nebo chovatelku Petru Novákovou. Více info na stránce v plánovaném vrhu.
vrhA sono


 

U fenky Cinderella Golem bohužel sono březost neprokázalo, fenka nezabřezla.


28. 1.
Výborné zprávy!
Bye Bye Worries Royal Fellow "BÁJA" - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižena ( HD A, ED A, OCD free) -
MVDr. Jaromír Ekr
                                                             - DOV prostá (PRA, CEA, KAT, Glaukom atd.) - MVDr. Jiří Beránek
Brave Heart Royal Fellow "BILBO" - DKK 0/0, DLK 0/0, OCD nepostižen (HD A, ED A, OCD free) - MVDr. Jaromír Ekr
                                                       - DOV prostý (PRA, CEA, KAT, Glaukom atd.) - MVDr. Jiří Beránek

Štěňátka z vrhu "A" Fairing Work byla dne 24.1. naočkována, čipována a všechna mají vystavené europasy. Do této chvíle byla také třikrát odčervena a již jsou všechna zadaná a těší se na své nové pánečky.


14. 1.
"Áčka" Fairing Work slaví jeden měsíc


Více info na jejich stránce ZDE

1msc vichni


 

Plánujeme opakované krytí Coffee. Více na stránce "Vrh C Royal Fellow" nebo na webu Chs Royal Fellow.